פיצויי פיטורים

מתי זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים?

התשובה לשאלה זו מצוייה בסעיף 1 לחוק:

"מי שעבד שנה אחת ברציפות ובעובד – עונתי שתי עונות בשתי שנים רצופות אצל מעביד אחד או במקום עבודה אחד ופוטר, זכאי לקבל – ממעבידו שפיטרו פיצויי פיטורים".
מכאן שהזכאות לפיצויי פיטורים מגיעה לעובד שפוטר מעבודתו לאחר שנת עבודה אחת.

עובד שפוטר בסמוך לתום שנת העבודה הראשונה זכאי לפיצויי פיטורין?

התשובה לשאלה זו מצוייה בסעיף 2 לחוק:

"פיטורים סמוך לפני סוף שנת עבודה ראשונה, יראו אותם אם לא הוכח היפוכו – של דבר כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מחובת תשלום פיצויי פיטורים ואין פיטורים כאלה פוגעים –
בזכות הפיצויים".

כוונת המחוקק, כפי שהיא באה לידי ביטוי בפסיקת בתי הדין לעבודה, לביטוי "סמוך לפני סוף שנת עבודה ראשונה" היא עבודה של לפחות 11 חודש, אך תנאי הכרחי הוא הרצון של המעסיק להתחמק מתשלום הפיצויים. מוטל על המעסיק להוכיח שהפיטורין לא נבעו מהרצון להימנע מתשלום פיצויי פיטורין. אם המעסיק לא יצליח להוכיח שסיבת הפיטורים איננה הרצון להימנע
מתשלום הפיצויים, הוא יאלץ לשלם לעובד פיצויי פיטורין גם אם הפיטורים נעשו לפני השלמת שנת עבודה אחת.

האם ניתן לשלול תשלום פיצויי פיטורין מעובד?

המעסיק רשאי לא לשלם פיצויי פיטורין לעובד שפוטר עקב התנהגות חמורה שאינה מאפשרת את המשך העסקתו. (לדוגמא: אלימות פיזית כלפי המעסיק או כלפי עובד אחר).

מודעות פרסומת

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s